Tutoriale dla grafików – najciekawsze serwisy do nauki

tutoriale, tutoriale dla grafikow, materialy dla grafikow, rozwoj projektanta graficznego

Interesują nas dzisiaj miejsca, gdzie znajdziemy tutoriale dla grafików. Chcielibyśmy przedstawić ciekawe serwisy, które warto wykorzystać do poszerzania wiedzy z zakresu projektowania graficznego.

Aby być szczęśliwym każdy człowiek, także grafik, powinien się stale rozwijać, poszerzać wiedzę i horyzonty. I nie mam na myśli tylko pracy, chodzi o każdy element naszego życia. Nie pozwólmy, aby rutyna wkradła się do naszej pracy i zniszczyła naszą motywację. Chcielibyśmy zarazić Cię naszym pozytywnym podejściem i przekazać Ci naszą energię – zapraszamy do przeczytania naszego wpisu motywacyjnego –> Motywacja w pracy.

Przekazujemy listę przydatnych linków, które zawierają tutoriale dla grafików (i (jeszcze) nie grafików 🙂 dotyczące praktycznie każdego oprogramowania i poziomu zaawansowania użytkownika:

 1. Eduweb i Udemy

  Świetne i bardzo obszerne portale edukacyjne skierowane do specjalistów ze wszystkich dziedzin, ale także do uczniów. Projektanci graficzni znajdą tu szkolenia, tutoriale dla grafików, instrukcje obsługi oprogramowania specjalistycznego. Kursy dostępne są w bardzo atrakcyjnej cenie lub całkowicie bezpłatnie
  Bez problemu znajdziemy interesujący nas temat korzystając z przyjaznych wyszukiwarek. Jakość danego materiału sprawdzimy czytając opinie osób, które skorzystały z danego szkolenia, ale również mamy możliwość obejrzenia części kursów lub filmów inaugurujących. 

 2. Materiały pomocy udostępnione przez właścicieli oprogramowania

  – np. wyjątkowy jest serwis Adobe, gdzie możemy znaleźć nie tylko surowe instrukcje użytkowania, ale także tutoriale dla grafików w formie tekstu krok po kroku, ćwiczeń, czy filmików. Dostępne są również materiały do pobrania, a cały portal prowadzi Cię od najniższego level’u po najbardziej zaawansowane funkcje. Testowaliśmy pomoc w przypadku programów Illustrator, XD, PremierePro, Photoshop i Indesign, ale narzędzia dostępne są dla całego pakietu Adobe CC zarówno w języku angielskim, jak i w większości w języku polskim.  

 3. Tutoriale dla grafików na Youtube

  Mnóstwo bezpłatnych materiałów udostępnianych jest właśnie w popularnym serwisie YouTube. Tutoriale dla grafików dostępne są zarówno w języku angielskim, jak i polskim. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę dany temat i pojawią się filmiki prezentujące zagadnienie. Zdecydowanie usprawnia nam to pracę, można jednocześnie słuchać rad i pracować – szczerze polecamy korzystanie z tego typu pomocy. Przykładem kanału jest Grzegorz Sławicki 

 4. Grupy dyskusyjne na Facebook’u np. Problem grafika

  Grupy dyskusyjne na portalach społecznościowych to dobre narzędzie do poznawania problemów i rozwiązań użytkowników. To takie krótkie tutoriale dla grafików, które możemy przyswoić np. pijąc poranną kawę. Często nie mamy nawet świadomości jakie problemy mogą się pojawić. Fajnie, że Facebook udostępnia opcję przeszukiwania grupy – możemy dzięki temu szybko znaleźć podobne wyzwania i sposób w jaki inni sobie z nimi poradzili. Można się wiele nauczyć korzystając z wiedzy innych. 

 5. Serwisy społecznościowe dla twórców np. Behance (znajdziesztutaj tutoriale dla grafików w formie wykładów prowadzonych na żywo), Dribbble

Jeśli szukasz materiałów przydatnych w pracy projektanta graficznego, zapraszamy na nasze pozostałe wpisy, np. banki zdjęć, czy listę serwisów udostępniających takie materiały jak mockupy.

 

– wizoko –

TEAM_WIZOKO

TEAM_WIZOKO

Leave a Replay

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit