Responsywne strony internetowe

Responsywne strony internetowe - czyli jakie?
+ trochę statystyki zawierającej m.in. informacje dot. korzystania z Internetu za pomocą smartfonów w Polsce (styczeń 2019)

responsywna strona internetowa, strona www, strona na urządzenia mobilne, mobilna strona, otolaryngolog Popko Zagor

W dzisiejszym wpisie wyjaśnimy termin „responsywne” i przedstawimy statystyki w zakresie korzystania z Internetu w Polsce i na świecie (dane za styczeń 2019)

Słowo „responsywny” zostało tak naprawdę stworzone w odpowiedzi na globalną transformację technologiczną, jaka rozpoczęła się na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat i trwa do dziś. 

Rozwój technologiczny nabiera niesamowitego tempa. Mianowicie zmienia się sposób korzystania z Internetu, coraz więcej użytkowników przegląda strony internetowe za pomocą urządzeń mobilnych

Globalne trendy 2019

67% globalnej populacji jest użytkownikami telefonów komórkowych, a 57% korzysta z Internetu. Z raportu wynika, że już ponad połowa użytkowników (52%) wykorzystuje w tym celu smartfony

Coraz więcej osób wykorzystuje urządzenia mobilne przy korzystaniu z Internetu ( 48%)

 

Źródło: Datareportal.com

Trendy w Polsce

W Polsce 79% populacji korzysta z Internetu. 80% obywateli Polski posiada laptopy lub komputery stacjonarne, ale korzystanie z Internetu coraz częściej odbywa się przy użyciu urzadzeń mobilnych. Aż 69% mieszkańców naszego kraju posiada dostęp do Internetu poprzez smartfon (70% populacji posiada smartfon, więc tylko 1 % osób, posiadających urzadzenia mobilne nie wykorzystuje ich do korzystania z Internetu). 

 

Źródło: Datareportal.com

Przypatrując się trendom, nietrudno zauważyć, że wykorzystanie urządzeń moblinych będzie miało coraz większy udział w sposobie korzystania z Internetu.

Smartfony mają dużo mniejsze ekrany niż komputery, laptopy, dlatego, dla wygody użytkowników, witryny internetowe (szczególnie firmowe) powinny być do nich dopasowane. Gdy layout jest niedostosowany do urządzenia użytkownika, często zdarza się, że ten zniechęca się i opuszcza stronę nie czytając nawet jej zawartości. Dzieje się tak, ponieważ przybliżanie ekranu i szukanie informacji jest po prostu w tym przypadku męczące.

Właściciele stron mogą stracić wielu klientów nie dbając o responsywność strony. Strona internetowa powinna być dostosowana do wielkości wyświetlacza. Nasza agencja kreatywna tworzy responsywne strony internetowe, dlatego zapraszamy do współpracy.

A więc słowo „responsywny” powstało na podstawie zapożyczenia z języka angielskiego. „Response” oznacza odpowiedź, reakcję, odzew. Responsywna strona internetowa to taka, która po otworzeniu na dowolnym urządzeniu automatycznie dopasuje się do wielkości ekranu.

Picture of TEAM_WIZOKO

TEAM_WIZOKO

Leave a Replay

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit