Motywacja w pracy – jak znaleźć drogę rozwoju?

zadowolenie z pracy, optymizm, energia, motywacja, praca grafika

Szukasz motywacji? A może właśnie masz gorszy dzień i potrzebujesz inspiracji? Zapraszamy do przeczytania wpisu. Postaramy się zarazić Cię optymizmem, energią i radością z życia 🙂 Motywacja w pracy to temat dzisiejszego wpisu.

Każdego dnia staramy się uczyć czegoś nowego – nawet drobnych rzeczy, aby iść do przodu. Nie poddajemy się nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Czasem zdarzają się gorsze dni, ale staramy się czerpać lekcję z naszych potknięć.

zadowolenie z pracy, optymizm, energia, motywacja, praca grafika

Poznaj nasze sposoby na rozwój i odnajdywanie motywacji w pracy:

Energia

Mówi się, że człowiek wyspany i najedzony to człowiek szczęśliwy. Ale bez pozytywnej energii nic nie zdziałamy. Zjedz więc porządne śniadanie, śpij przynajmniej 7h dziennie. Energii szukaj u innych, inspiruj się otoczeniem, świadomie wyciągaj z każdej chwili to, co najlepsze, ciesz się życiem i zarażaj tą radością innych.

Przerwy

Potrzebujesz rownież przerw, aby mózg działał efektywnie i kreatywnie, a praca była przyjemna. Raz na godzinę odejdź więc od biurka, choćby na chwilę. Nie stracisz tego czasu, a wręcz przeciwnie - praca przyspieszy. Jeśli to możliwe, raz na jakiś czas popracuj poza biurem - w kawiarni, w parku, czy gdzieś poza miastem.

Optymizm

Nastaw się pozytywnie do każdego dnia. Twoje podejście inspiruje innych. Nie żyjmy w marazmie i wzajemnym pogłębianiu negatywnych emocji. Z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji jest wyjście. Każdy ma gorsze dni, kiedy nic się nie układa, a humor nie dopisuje. Ale starajmy się wyciągać lekcje nawet ze słabego dnia.

Cele

Przygotuj listę ambitnych i konkretnych celów. Nie rozpisuj się - nie może być obszerna, bo to demotywuje. W pracy (ale rownież w każdej innej dziedzinie Twojego życia) wystarczy 1 cel długoterminowy, 1 roczny, 1 miesięczny i 1-3 rzeczy do zrobienia danego dnia. Możemy polecić w tym miejscu książkę "Jedna Rzecz" autorstwa Garego Kellera i Jaya Papasana, prezentującą model podejścia do każdej dziedziny Twojego życia.

Szukaj rozwiązań, wychodź poza schematy

Istnieje wiele metod sprostania danemu wyzwaniu. Szukaj inspiracji, ucz się każdego dnia, zastanawiaj się nad alternatywnym podejściem do danego tematu. Nie bój się pytać, ale rób to mądrze - to właśnie od innych możemy się wiele nauczyć. Jeśli masz chwilę to zanim zapytasz, zbadaj podstawy - poszukaj i skorzystaj z dostępnych materiałów w Internecie, aby zgłębić temat i dopytać doświadczoną osobę o zaawansowane szczegóły.

Cierpliwość i opanowanie

Bardzo ważne jest kontrolowanie emocji. Profesjonalne podejście w pracy wymaga właśnie cierpliwości, opanowania, spokoju. Jeśli masz problem z tymi cechami - staraj się dać upust emocjom np. wychodząc na świeże powietrze, na półgodzinny spacer, czy uprawiając sport po pracy. Mamy ciekawy sposób na kontrolę smutku/łez/złości - wsłuchaj się w swój oddech. Po prostu oddychaj i słuchaj jak wciągasz i wypuszczasz powietrze - uda Ci się "wyłączyć" z rozmowy czy stresującej sytuacji 😉

Zapraszamy do kontaktu – chętnie zarazimy Cię naszym podejściem”na żywo” 🙂

– wizoko –

TEAM_WIZOKO

TEAM_WIZOKO

Leave a Replay

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit