Instagram – najciekawsze aplikacje do tworzenia grafik i filmów reklamowych

Przy okazji przygotowywania kampanii marketingowej przygotowaliśmy listę aplikacji do tworzenia grafik i filmików, którą chętnie się z Wami podzielimy. Materiały przygotowane na telefonie można z powodzeniem wykorzystać przy promowaniu marki i prowadzeniu konta na Instagramie.

Zanim zaczniesz je przygotowywać, aby nie tracić czasu, upewnij się że następujące kroki masz już za sobą:
 1. Profil – chciałbyś teraz zacząć korzystać z Instagrama i prowadzić profil firmowy / marki, zacznij od przeczytania posta, gdzie przedstawiliśmy kroki, jakie należy podjąć, aby uruchomić konto.
 2. Odpowiednia miniatura.
 3. Wypełniłeś BIO, umieściłeś tam dane kontaktowe i krótkie informacje o firmie / marce. Dodałeś hashtagi. W następnym kroku zaplanuj jakie działania podejmiesz, aby profil zyskał popularność.
 4. Przygotuj plan działań na Instagramie.
 5. Harmonia i jednolity styl. Należy zaznaczyć, że ważnym aspektem przygotowywania materiałów na Instagrama jest spójność profilu. Podczas przygotowywania materiałów trzymaj się określonych wcześniej reguł harmonii, stylu, identyfikacji wizualnej marki / firmy.
 6. Przygotuj logotypy, zdjęcia i filmy, które wykorzystasz. Warto skorzystać z banków zdjeć – krótką listę przedstawiliśmy tutaj.

Przejdźmy do listy ciekawych i bezpłatnych aplikacji zarówno na systemy IOS oraz Android (dostępne są tez wersje PRO):

 1. Pixaloop. Bardzo pozytywne zaskoczenie. Możliwość nadania extra dynamiki fotografiom – np. efekt płynącej wody, działającej fontanny, czy przepływ chmur na niebie. Można siedzieć w tej aplikacji godzinami – Pixaloop daje naprawdę niesamowity efekt końcowy – widz rownież wpatruje się w naszą animację na Instagramie 😉

 2. Unfold – aplikacja godna polecenia. Możliwość wgrania zarówno zdjęć jak i filmów (np. animacji przygotowanej w Pixaloop). Czyste, przejrzyste layouty, kolaże, fonty, możliwość układania składu instastory. Intuicyjna nawigacja. Aplikacja wyjątkowo przypadła nam do gustu ze względu na prostotę działania.

 3. Spark Post Adobe – w wersji premium świetne opcje, mnóstwo gotowych szablonów, fajne animacje, przyjazny interfejs użytkownika – idealna aplikacja do przygotowywania krótkich reklam na Instagrama – zawsze i wszędzie, przy użyciu telefonu. Dla osób, które korzystają z pakietu Adobe i Creative Cloud aplikacja jest niezwykle użyteczna. Chmura umożliwia szybkie zarządzanie i wykorzystywanie materiałów przygotowanych w innych programach.

 4. MOLDIV – świetna aplikacja do przygotowywania i przerabiania zdjeć i filmów, ale rownież przyda się do nagrywania na żywo – z włączonym filtrem. Zawiera mnóstwo nakładek na zdjęcia i wideo podkręcających kolory, czy retuszujących. Proponuje wiele ciekawych layoutów do wykorzystania, np. okładki magazynów.

 5. InShot – świetna apka, dzięki której stworzysz filimiki z muzyką, tekstem, stickersami, czy nałożysz filtry. Istnieje opcja nadawania klipowi tempa, co dodatkowo wzmocni przekaz. Dostępna jest rownież edycja zdjęć i opcja przygotowywania efektownych kolaży.

 6. Photofox – odkryta przez nas dopiero niedawno aplikacja, która daje nam niesamowite możliwości edycji zdjęć na smartfonie.  Oryginalne, przyciągające zdjęcia w dobrej jakości możemy wykorzystać w kampanii reklamowej na Instagramie. Paleta narzędzi jest obszerna – od podstawowych fontów, efektów, mamy do dyspozycji zdjęcia do wykorzystania, kształty, gumkę (swoją drogą, ciężko ją było znaleźć – interfejs jest średnio intuicyjny), którą możemy wycinać poszczególne elementy. Ważne, że można tworzyć warstwy – ta opcja daje nam szersze spektrum możliwości. Możliwości sterowania przezroczystością czy cieniem to funkcje, które rownież udostepnia Photofox.
Życzymy powodzenia w przygotowywaniu materiałów na Instagrama 😉  

wizoko –

Picture of TEAM_WIZOKO

TEAM_WIZOKO

Leave a Replay

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit